Saryusz-Wolski o swoim proteście


 

 

Saryusz-Wolski o tym, dlaczego zdecydował się kandydować na szefa RE

Dodano: wczoraj 22:246 2221323

Jacek Saryusz-Wolski

Jacek Saryusz-Wolski / Źródło: Newspix.pl / Sebastian Borowski

„Kandydowałem, żeby zaprotestować przeciw oszczerczym, zniesławiającym i uwłaczającym oskarżeniom polskiej demokracji, które Donald Tusk autoryzował” – napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski, odnosząc się do swojej decyzji dotyczącej kandydowania w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Jacek Saryusz-Wolski od trzech kadencji zasiada w Parlamencie Europejskim. W 2003 został wybrany międzynarodowym sekretarzem Platformy Obywatelskiej. W 2006 roku został wybrany na wiceprzewodniczącego zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej i na wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. W 2007 objął stanowisko przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. 4 marca 2017 roku polski rząd zgłosił jego kandydaturę na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, w związku z czym tego samego dnia został usunięty z Platformy Obywatelskiej. W konsekwencji utracił również stanowisko wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej i członkostwo w ugrupowaniu. Ostatecznie 27 państw poparło reelekcję Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Jedyny sprzeciw zgłosił polski rząd.

Saryusz-Wolski postanowił dziś poinformować na Twitterze, dlaczego zdecydował się kandydować na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Obserwuj

Jacek Saryusz-Wolski

@JSaryuszWolski

Kandydowałem, żeby zaprotestować przeciw oszczerczym, zniesławiającym i uwłaczającym oskarżeniom polskiej demokracji, które P autoryzował

16:25 – 11 mar 2017

 • 247247 podanych dalej

 • 825825 polubień

 • Dodał również wpis tej samej treści w języku angielskim. Następnie podziękował za „krzepiące słowa wsparcia”. „Słowa nienawiści, jako chrześcijanin nierozumiejącym że uczestniczą w hucpie, odpuszczam” – dodał. „Nie można budować wspólnoty europejskiej bez i przeciw państwom członkowskim, nie szanując ich różnorodności, tożsamości i wrażliwości” – pisze dalej Saryusz-Wolski. „Wiedziałem ile kosztuje reytanowski sprzeciw Tyle nienawiści!? Bo kwestionuje sfałszowaną legitymację europejską, instrumentalnie nadużywaną” – dodał na koniec.

  Obserwuj

  Jacek Saryusz-Wolski

  @JSaryuszWolski

  Za krzepiące słowa wsparcia wszystkim dziękuję.
  Słowa nienawiści, jako chrześcijanin, nierozumiejącym
  że uczestniczą w hucpie, odpuszczam.

  16:30 – 11 mar 2017

 • 296296 podanych dalej

 • 1 2241 224 polubienia

 • Obserwuj

  Jacek Saryusz-Wolski

  @JSaryuszWolski

  Nie można budować wspólnoty europejskiej bez i przeciw państwom członkowskim, nie szanując ich różnorodności, tożsamości i wrażliwości.

  16:48 – 11 mar 2017

 • 209209 podanych dalej

 • 686686 polubień

 • Obserwuj

  Jacek Saryusz-Wolski

  @JSaryuszWolski

  Wiedziałem ile kosztuje reytanowski sprzeciw
  Tyle nienawiści!?
  Bo kwestionuje sfałszowaną legitymację europejską, instrumentalnie nadużywaną

  17:19 – 11 mar 2017

 • 215215 podanych dalej

 • 754754 polubienia

 • / Źródło: Wprost.pl / Twitter