Jacek Saryusz-Wolski obnaża hipokryzję w PO i wśród unijnych przywódców


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

11 marca 2017

 

Jacek Saryusz-Wolski odpowiada hejterom. Obnaża hipokryzję w PO i wśród unijnych przywódców

 

Dodano: 11.03.2017 [09:40]

Jacek Saryusz-Wolski odpowiada hejterom. Obnaża hipokryzję w PO i wśród unijnych przywódców - niezalezna.pl

foto: flickr.com/photos/europeancouncilpresident

„Szczytem hipokryzji” Jacek Saryusz-Wolski nazwał falę oburzenia w Platformie Obywatelskiej w związku z zamieszaniem wokół reelekcji Donalda Tuska. Polityk, który był oficjalnym kandydatem polskiego rządu na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, podsumował unijny szczyt i odniósł się do zarzutów, które kierowali pod jego adresem byli już koledzy z Platformy.
Saryusz-Wolski na Twitterze odniósł się do swojej kandydatury i fali oburzenia w PO, jaką ona wywołała.

– Od kiedy w demokracji grzechem jest kandydowanie w konkurencyjnych procedurach zaś cnotą uczestniczenie w nieprzezroczystych rozdaniach ? Wobec niezgody rządu RP na poparcie nieformalnego lidera opozycji na szefa RE możliwa była albo otwarta konfrontacja albo porażka pod stołem . […] To szczyt hipokryzji że ci sami, którzy niszczyli wizerunek Polski donosami nań, teraz ubolewają nad osłabieniem pozycji Polski  – podkreśla Jacek Saryusz-Wolski.

Follow

Jacek Saryusz-Wolski

@JSaryuszWolski

To szczyt hipokryzji że ci sami, którzy niszczyli wizerunek Polski donosami nań, teraz ubolewają
nad osłabieniem pozycji Polski

7:44 PM – 10 Mar 2017

 • 645645 Retweets

 • 1,7091,709 likes

 • Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl, dziennikarze i korespondenci z Brukseli donosili o zaskakujących kulisach szczytu UE w Brukseli. Unijne źródła poinformowały, że w głosowaniu przeciw wyborowi Tuska opowiedziała się tylko premier Beata Szydło, pozostali unijni przywódcy poparli go. Okazuje się jednak, że atmosfera w Brukseli była niezwykle napięta. Wymiana zdań między szefową polskiego rządu oraz innymi unijnymi przywódcami rzuca na reelekcję Donalda Tuska zupełnie nowe światło.
  CZYTAJ WIĘCEJ: Buta unijnych przywódców. Tak na szczycie grozili Polsce: „Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”

  – Nie mogę traktować poważnie szantażu polityka, który ma 4 procent poparcia i niedługo kończy kadencję – tak premier Beata Szydło odniosła się do słów prezydenta Francji Francois Hollande’a.

  Polityk miał rzucić do szefowej polskiego rządu: „Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”.
  CZYTAJ WIĘCEJ: Beata Szydło odpowiada Hollande’owi: nie mogę traktować tego szantażu poważnie
  Odnosząc się do gróźb kierowanych pod adresem strony polskiej przez unijnych przywódców, Jacek Saryusz-Wolski wyjaśnia, że straszenie odebraniem funduszy jest bezpodstawne.

  – Wielkość funduszy dla danego kraju zależy od obiektywnych parametrów: ludność, PKB względem średniej UE, bezrobocie, nie politycznej przychylności . [….] Fundusze UE to nie dobroczynność, a kompensata dla uboższych członków w zamian za otwarcie rynku, dla zamortyzowania szoków asymetrycznych  […] Fundusze wynikają z prawa UE, nie z solidarności, ta jest dobrowolna, z serca i rozumu, nie można jej wprowadzać siłą (M.Schulz), już próbowano  – napisał Jacek Saryusz-Wolski.

  Follow

  Jacek Saryusz-Wolski

  @JSaryuszWolski

  Wielkość funduszy dla danego kraju zależy od obiektywnych parametrów: ludność, PKB względem średniej UE, bezrobocie, nie polit.przychylności

  7:17 PM – 10 Mar 2017

 • 246246 Retweets

 • 597597 likes

 • Follow

  Jacek Saryusz-Wolski

  @JSaryuszWolski

  Fundusze wynikają z prawa UE,nie z solidarnośći,ta jest dobrowolna,z serca i rozumu, nie można jej wprowadzać siłą (M.Schulz), już próbowano

  7:04 PM – 10 Mar 2017

 • 144144 Retweets

 • 412412 likes

 • Follow

  Jacek Saryusz-Wolski

  @JSaryuszWolski

  Sami:
  -demokracją z 1szą eur.konstytucją 3 maja
  -w powstaniach
  -wobec: bolszewików w 20
  -2 totalitaryzmów w 39 i 44
  -w 80/81,89
  -los i racja

  5:57 PM – 10 Mar 2017

 • 258258 Retweets

 • 695695 likes

 • Autor: rz

  Źródło: niezalezna.pl, Twitter