” Dla niego polskość to nienormalność i zawsze miał z tą polskością problemy” – pisała Pawłowicz


WP.PLStrona główna serwisu

 

 

Natalia Durman

Natalia Durman

akt. 11.03.2017, 17:59

Krystyna Pawłowicz znów atakuje Donalda Tuska. Internauci oburzeni

„Donald ‚PolskośćToNienormalnośćć’ Tusk właśnie stracił prawo do biało-czerwonych barw. Pozostała mu już tylko brunatna tradycja…” – pisze Krystyna Pawłowicz na Facebooku. Ale dostało się nie tylko jemu, ale całej Europie. „Szok i niedowierzanie” – podsumowują internauci.

PAP/WP

W czwartek, wbrew stanowisku polskiego rządu, głosami 27 przywódców innych krajów Unii Europejskiej kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej została przedłużona o kolejne 2,5 roku.
Co na to Pawłowicz? W ocenie posłanki PiS „kolejny raz w historii Europy TYLKO Polacy wykazali charakter i godność, której w Europie już nie ma”. „Jest kłamstwo, zgniatanie słabszych, nielojalność, łamanie traktatów i podstępy” – kontynuuje.

Ale pociesza: „Polska trwa nadal” – „właśnie dzięki polskiej niezłomności i godności wyrastającej z naszego chrześcijańskiego dziedzictwa narodowego” i mimo zdrad różnych sprzedajnych i wynarodowionych targowic, lewactwa czy komunistów”.
Stanowisko Pawłowicz jest jasne: „Dziś sztafetę naszej wolności i suwerenności niesie Prawo i Sprawiedliwość, partia, której większość wyborców – opatrznościowo – powierzyła w obecnych trudnych czasach troskę o godny status naszej Ojczyzny i jego obronę”.
„Nie ulegajmy histerii zdrajców uporczywie próbujących włączyć Polskę pod ‚niemiecki zarząd’ na prawach niemieckiego landu (pragnienie oficjalnie wyrażone przez R. Sikorskiego kilka lat temu w Berlinie)” – apeluje posłanka.

 

„Pani wypowiedzi są skandaliczne”
Co na to internauci? „Nie jest w zakresie Pani kompetencji odmawianie praw żadnemu obywatelowi RP do biało-czerwonych barw. Pani wypowiedzi są skandaliczne”, „Szok i niedowierzanie, czy tak wygląda Europa według PiS-u? Nie róbcie nam wstydu, wszyscy się z nas śmieją” – piszą. I ironizują: „Polska wychodzi z Unii i wstępuje do królestwa niebieskiego”.
Nie obyło się bez emocjonalnej wymiany zdań. Gdy jeden z internautów oznajmił: „Macie Państwo szansę pokazać nam wszystkim jak można z klasą pogodzić się z porażką. Powodzenia”, Pawłowicz nie pozostawiła tych słów bez komentarza. Szła jednak w zaparte: „Strona PO jest gdzie indziej, tam proszę słać oczekiwania pogodzenia się z wyborczą porażką. My bronimy Polski i wyciągamy ją z głębokich zależności i podległości, w jakie uwikłał naszą Ojczyznę Tusk i reszta przez ostatnie 8 lat”.
Przypomnijmy, że zaledwie tydzień temu Pawłowicz stwierdziła, iż szef Rady Europejskiej nie jest Polakiem. ” Dla niego polskość to nienormalność i zawsze miał z tą polskością problemy” – pisała na swoim profilu.

Polub WP Wiadomości