PiS nie wykazał dostatecznego profesjonalizmu


 

Jarosław Kaczyński: Stało się bardzo źle! Wybrano polityka, który łamie wszystkie reguły, w tym neutralność

 

ds

19:20 9 marca 2017

Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej
Twitter/@PiS

– Polska premier potrafiła bardzo dzielnie przeciwstawić się temu i to dobry znak dla naszego kraju. Nie zmienia to faktu, że wybór Tuska na szefa RE to bardzo zła decyzja – mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Donald Tusk został ponownie wybrany na przefowdniczącego Rady Europejskiej. Za byłym premierem głosowało 27 państw.

STAŁO SIĘ BARDZO ŹLE

Został wybrany polityk, który łamał wszystkie reguły panujące w Unii Europejskiej. Szczególnie regułę neutralności, której nie zachowywał interweniując negatywnie w polskie sprawy. Wspólnota złamała zasadę, w myśl której wysokie funkcje w Unii obejmują tylko osoby otrzymujące poparcie z rodzimego państwa. Mamy do czynienia z wyborem polityka, który kłamie. Nie dalej jak wczoraj zapewniał, że jest bezstronny.

Przewodniczącym Rady Europejskiej został człowiek, który włączał się w politykę migracyjną w ten sposób, że gdyby chciał wprowadzać swoje idee w życie, to Polska musiałaby płacić bardzo wysokie kary lub wpuścić tysiące imigrantów.

DZIELNA BEATA SZYDŁO

Mamy też dobrą widomość. Premier Beata Szydło, która bardzo dzielnie broniła polskich interesów, potrafiła się przeciwstawić wszystkim i pokazała, że Polska ma własne zdanie a Tusk nie będzie mógł funkcjonować z biało-czerwoną flagą. Nie będzie też mógł łączyć swoich interesów z polskimi.

 

To, że szefowa polskiego rządu tak dzielnie broniła naszego interesu to dobry znak dla Polski. Gdybyśmy zgadzali się na wszystko to bylibyśmy na pozycji pochyłej wierzby, na którą każdy może wskoczyć. Tak się jednak nie stało. Polska odzyskuje podmiotowość i staje się – po nieudanych rządach Platformy Obywatelskiej – suwerennym państwem.

ORBAN PRZECIWKO POLSCE

To pokazuje jak dziś wygląda Unia Europejska. Nie ma ona nic wspólnego z tym, co zakładali jej założyciele. Organizacja jest zdominowana przez Niemcy i to w taki sposób, że wywierają one nacisk na poszczególne państwa i polityków.

Nie ukrywam, że jesteśmy zawiedzeni postawą Viktora Orbana, ale zdajemy sobie sprawę z tego, jak potężny był nacisk. Jeślu UE nie zejdzie z tej drogi to dojdzie do sytuacji, w której stanie się już tylko częścią historii. My jesteśmy zwolennikami trwania UE ale takiej, w której nie będzie możliwości wybierania kogoś, kto nie ma poparcia rodzimego państwa.

JACEK SARYUSZ-WOLSKI

Nie zapraszam Saryusza-Wolskiego do PiS-u z prostej przyczyny – zapraszam tylko tych, którzy sami się zgłoszą a on tego nie zrobił. Nie otrzymał też żadnej obietnicy, wbrew temu co mówią media. Ani dot. MSZ ani stanowiska komisarza w UE. To co uczynił, zrobił to dla dobra Polski, nie partii rządzącej.

Źródło: TVP Info