Chroń nas Panie Boże od takiego biskupa


WP.PLStrona główna serwisu

 

oprac.Patryk Skrzat

akt. 10.03.2017, 07:01

 

Abp Muszyński pochwalił Tuska. Internauci: „Chroń nas Boże od takich biskupów”

  • Możemy się różnić w poglądach, ale na arenie międzynarodowej powinniśmy być solidarni i zabiegać o dobro Polski – powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Muszyński.

Maciej Swierczynski/Agencja Gazeta

Ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej wywołał w kraju kolejny spór między prawicą a lewicą. Głos w sprawie zabrał abp Henryk Muszyński. Duchowny uważa, że bez względu na poglądy, na arenie międzynarodowej powinniśmy mówić jednym głosem.
– Planowanie i kierowanie gremium 28 europejskich państw, z którego każdego interesy są przeciwstawne, nie jest proste. W wielu obszarach Donald Tusk pokazał, że porozumienie jest możliwe – ocenił dotychczasową działalność szefa Rady Europejskiej – stwierdził duchowny.
– Podczas głosowania obserwowaliśmy solidarność Europy przeciwko stanowisku polskiego rządu. Choć wyraźnie stanowisko naszego rządu jest dziś w Unii odosobnione, jednak nie oznacza to odosobnienia Polski i Polaków – dodał prymas senior.

Hierarcha podkreślił również, że Polska musi pamiętać, jakie zobowiązania podpisywała i przemyśleć, jak je wypełnia. Nie powinna też dążyć do pogłębiania kryzysu Unii, ale budować i podtrzymywać wspólnotę.
– Możemy się różnić w poglądach, ale na arenie międzynarodowej powinniśmy być solidarni i zabiegać o dobro Polski, nawet, kiedy inaczej je widzimy – powiedział w rozmowie z KAI Muszyński.
Wypowiedzi arcybiskupa są wywołały burzę w sieci, szczególnie w portalach prawicowych i związanych z Kościołem. Internauci zarzucają Muszyńskiemu, że wypowiada się w sprawach, o których ma małe pojęcie. Niektórzy posuwają się nawet o krok dalej:

 

Pojawiają się jednak także głosy wsparcia.

Deon.pl