Unia nie może Polsce określać kto ją ma reprezentować!


Wiadomości Gazeta.pl

 

Szydło w Brukseli: Nic o nas bez nas. I zapowiada walkę do końca

mako

09.03.2017 14:36

  • Nie zgodzę się nigdy na prymat siły nad zasadami – powiedziała dziś Beata Szydło. – Państwa, które tego nie rozumieją, prowadzą do destabilizacji – oświadczyła premier RP. I zapowiedziała, że będzie walczyć.

Beata Szydło podczas krótkiej konferencji prasowej w Brukseli oświadczyła, że zdanie Polski jest ignorowane przez pozostałe państwa członkowskie Unii Europejskiej i że jest to łamanie fundamentalnych zasad wspólnoty. W ostrych słowach podkreśliła, że sprzeciwia się temu, by „przewodniczącym Rady Europejskiej została osoba bez zgody państwa, z którego pochodzi”.

  • Przypomnę, że dla wzajemnego szacunku i poczucia wspólnoty potrzebne jest uszanowanie wszystkich państw członkowskich. Nie ma zgody na to, abyśmy ten fundament jedności burzyli. Tu chodzi o zasady – mówiła pani premier i oświadczyła, że „Polska będzie do końca broniła zasad, które są fundamentem Unii Europejskiej”.

– Te państwa, które tego nie rozumieją, prowadzą do destabilizacji – oświadczyła Beata Szydło. – Nic o nas bez nas! – dodała.

Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

Kancelaria Premiera

@PremierRP

Premier @BeataSzydlo przybyła na posiedzenie Rady Europejskiej #EUCO

14:17 – 9 mar 2017

  • 3131 podanych dalej

  • 7272 polubienia