Najpierw syna biorą na tapetę a ojca pozostawiają na deser


Polska

POLSKA

FAKTY

POLITYKA

Michał Tusk i Sławomir Nowak mają stanąć przed komisją ds….

Michał Tusk i Sławomir Nowak mają stanąć przed komisją ds. Amber Gold. Zeznaje Monika Stec-Nowak

Jakub Oworuszko (AIP)

8 marca 2017 AKTUALIZACJA: 9 marca 2017 08:44

Polska

Michał Tusk i Sławomir Nowak mają stanąć przed komisją ds. Amber Gold. Zeznaje Monika Stec-Nowak

©Bartek Syta

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przegłosowała uchwałę wzywającą świadków z „wątku lotniczego” na przesłuchanie. W najbliższych miesiącach zostanie przesłuchany syn byłego premier Donalda Tuska Michał Tusk oraz były minister w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak.W środę w Sejmie po raz kolejny zebrała się komisja śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Po godz. 10 rozpoczęło się przesłuchanie Moniki Stec-Nowak, byłej Dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
– Nie mieliśmy świadomości, że Amber Gold to grube przestępstwo i że Marcin P. to przestępca – mówiła w czasie przesłuchania była dyrektor.

WIDEO

Źródło: TVN24/x-news

Chwilę wcześniej członkowie komisji przegłosowali powołanie Michała Tuska na świadka. Przeciwny był poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej. – Rzadko zdarza się, by syn premiera pracował w tak przekręciarskiej firmie – oceniła szefa komisji Małgorzata Wassermann z PiS.

TAGI: