Kolejne skandale wokół paryskiej konferencji o Holokauście na Ukrainie


Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Rozmyślania w blogu…

 

Kolejne skandale wokół paryskiej konferencji o Holokauście na Ukrainie

You are here:

  1. Home
  2. Rozmyślania w blogu

Kolejne skandale wokół paryskiej konferencji o Holokauście na Ukrainie – organizacja Claims Conference zażądała usunięcia nazwy z wszystkich materiałów konferencji, a Ukraiński Instytut Badań Holokaustu – TKUMA – odmówił udziału w niej.

Wszystko z powodu tego, że organizatorzy konferencji bardzo wyraźnie preferują udział zwolenników i propagandystów-pseudonaukowców ukraińskiego nacjonalizmu integralnego, z Wiatrowyczem na czele, dyskryminując przez brak zaproszenia większość autentycznych badaczy tego problemu z całego świata.

https://www.facebook.com/eduard.dolinsky

Kolejny skandal wokół konferencji paryskiej o Holokauście [na Ukrainie]. Udział międzynarodowej organizacji charytatywnej „Claims Conference”, o którym poinformowali organizatorzy, okazał się kłamstwem. Otrzymaliśmy list od Claims Conference o następującej treści:

„Claims Conference nigdy nie był zaangażowana w finansowanie i w żaden sposób nie brała udziału w planowaniu, wspieraniu i organizowaniu zbliżającej się konferencji w Paryżu «Holokaust na Ukrainie» w dniach 9-11 marca 2017 r.

Pojawienie się nazwy naszej organizacji w materiałach konferencji to nieporozumienie. Claims Conference zaoferowała grant Ukraińskiemu Instytutowi Badań Holokaustu – «Tkuma» , organizacji, z którą Claims Conference od dawna współpracuje w realizacji projektów edukacyjnych i badawczych.

«Tkuma» zamierzała wykorzystać ten grant na wysłanie pięciu swoich badaczy na tą konferencję. Dlatego Claims Conference została wymieniona jako organizacja wspierająca tę konferencję. Gdy «Tkuma» dowiedziała się o kontrowersyjnym charakterze tej konferencji – odmówiła udziału w niej.

9 marca 2017By Tadeusz Isakowicz-Zaleski Rozmyślania w blogu