Nowoczesne formy antypolskiego nacisku


 

 

NOWOCZESNA CHCE UCHWAŁY SEJMU W SPRAWIE TUSKA

POLSKA

59 minut temu

Klub Nowoczesnej chce, aby Sejm przyjął uchwałę zobowiązującą rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Klub PO domagał się w środę w Sejmie uzupełnienia porządku obrad o informacje rządu ws. przedłużenia mandatu Tuska na szefa RE.

Donald Tusk /AA/ABACA /East News

Donald Tusk /AA/ABACA /East News

Po rozpoczęciu obrad Sejmu z wnioskami formalnymi wystąpili: lider Nowoczesnej Ryszard Petru oraz poseł PO Rafał Trzaskowski.

 

Petru poprosił o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, aby uzupełnić porządek Sejmu o uchwałę zobowiązującej rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. „W interesie RP leży przedłużenie kadencji Donalda Tuska niezależnie od różnic w ocenie sprawowanej przez niego funkcji premiera” – przekonywał polityk.

Z kolei poseł PO Rafał Trzaskowski wniósł o przerwę i zwołanie Konwentu, żeby uzupełnić porządek posiedzenia Sejmu o informacje rządu w sprawie przedłużenia mandatu przewodniczącego Rady Europejskiej. „Powaga dotycząca racji stanu wymaga, żeby Wysoka Izba została poinformowana w tej sprawie” – argumentował.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że wnioski Nowoczesnej i PO będą omówione podczas popołudniowego posiedzenia Konwentu Seniorów.

Gasiuk-Pihowicz o braku poparcia dla Tuska: To sytuacja skandaliczna

Gasiuk-Pihowicz o braku poparcia dla Tuska: To sytuacja skandaliczna TV Interia

PAP