Figle w pokojowej armii


 

Życie

 

WYDARZENIAŻYCIEŚWIAT

Skandal w amerykańskiej armii. Żołnierze dzielili się nagimi fotografiami koleżanek

Dodano: dzisiaj 08:520 08

Kobiety w marines (zdj, ilustracyjne)

Kobiety w marines (zdj, ilustracyjne) / Źródło: Flickr / Staff Sgt. Danielle M. Bacon/USMC

Departament Obrony USA prowadzi śledztwo w sprawie licznych nagich oraz półnagich zdjęć kobiet-żołnierzy, którymi amerykańscy marines dzielili się za pośrednictwem Facebooka.

Amerykańscy żołnierze zrzeszeni na Facebooku w ramach zamkniętej grupy Marines United dzielili się przez internet odważnymi zdjęciami swoich koleżanek z wojska. Na forum zrzeszającym 30 tys. marines, w niewybredny sposób komentowali fotografie i odwoływali się do seksualności uwiecznionych na zdjęciach kobiet. Kiedy o sprawie dowiedziały się media, grupa została zamknięta.

Śledztwo w sprawie zdjęć podjęła już NCIS (Naval Criminal Investigative Service), amerykańska agencja zajmująca się przestępstwami związanymi z Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych i Korpusem Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. „To atak na nasz etos i dziedzictwo. W amerykańskiej armii nie ma miejsca na tego typu uwłaczające i degradujące postępowanie” – ostro odcinał się od działań grupy Marines United media sierżant major Ronald Green. „Takie zachowanie godzi we wszystkich marines, nasze rodziny i cywilów” – pisał w swoim oświadczeniu.

Nagie zdjęcia publikowane na grupie Marines United zostały udostępnione w jednym folderze w styczniu tego roku. Wojskowi starali się zidentyfikować uwiecznione na fotografiach kobiety: podawali informacje o ich danych osobowych, stopniu i oddziale, w którym służą. Akcję z przekazywaniem zdjęć rozpoczęto w tym samym miesiącu, w którym otwarto nabór kobiet do pierwszego Korpusu Piechoty Morskiej USA. Do tej pory mogły one jedynie pełnić na misjach funkcje lekarek, sanitariuszek i tłumaczek.

/ Źródło: BBC

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s