Trump odrzuca pytania kłamliwej CNNINTERIA

 

TRUMP NIE ZGODZIŁ SIĘ NA ZADANIE PYTANIA PRZEZ REPORTERA CNN

ŚWIAT

Wczoraj, 11 stycznia (21:00)

Donald Trump, który wystąpił w środę na konferencji prasowej, nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera telewizji CNN. Nazwał tę telewizję „oszukańczymi wiadomościami” (fake news), a portal Buzzfeed „żałosną stertą śmieci”.

Donald Trump /JUSTIN LANE /PAP/EPA

Donald Trump /JUSTIN LANE /PAP/EPA

CNN podał we wtorek informację o tym, że w zeszłym tygodniu szefowie agencji wywiadowczych USA powiedzieli Trumpowi o niezweryfikowanym raporcie na temat kompromitujących go materiałów, jakie rzekomo zbiera Rosja. Także Buzzfeed obszernie o tym informował i opublikował w całości ów raport.

 

Gdy w środę reporter CNN Jim Acosta po raz kolejny próbował zadać Trumpowi pytanie, prezydent elekt powiedział mu: „Nie ty, nie ty. Twoja organizacja jest okropna, nie zamierzam pozwolić ci zadać pytania”.

Acosta zareagował słowami: „Panie prezydencie elekcie, to niestosowne”. W telewizji CNN powiedział później, że rzecznik Trumpa, Sean Spicer, zagroził, że każe go wyrzucić z sali, jeśli będzie nadal próbował zadać pytanie.

Portal Buzzfeed Trump nazwał „żałosną stertą śmieci” i zagroził mu „konsekwencjami”.

Prezydent elekt zdecydowanie odrzucił doniesienia o zbieraniu przez Rosję kompromitujących go materiałów. Uznał je za „fałszywe doniesienia” sfabrykowane przez „chorych ludzi”.

Po konferencji Trumpa CNN zapewniła w oświadczeniu, że jej relacja była wyważona i udokumentowana i zdecydowanie różniła się od opublikowania przez Buzzfeed niezweryfikowanego raportu. 

PAP