Stosowanie przemocy jest podstawą do delegalizacji partii


Telewizja Republika

 

 

„Zajmowanie przemocą miejsce marszałka i mównicy, jest przyczynkiem do tego, by rozważyć delegalizację PO i Nowoczesnej”

 

7:55 11 stycznia 2017

Telewizja Republika

– To licytacja, kto da więcej. Te czynności, których dokonują, godzą w stan prawny państwa. Mało tego – Sala Plenarna, którą oni okupują – posłowie mają prawo być na Sali Plenarnej tylko w czasie obrad. Poza posiedzeniem Sala Plenarna powinna być pusta. Jedynie służby techniczne i służby bezpieczeństwa powinny ją kontrolować – mówił na antenie Telewizji Republika poseł ugrupowania Kukiz’15, Krzysztof Sitarski.

Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie „Prosto w Oczy” był poseł ugrupowania Kukiz’15, Krzysztof Sitarski.

Przemocą zajmowane miejsce marszałka Sejmu, przemocą zajmowana mównica, jest przyczynkiem do tego, żeby rozważyć delegalizację tych partii

Konstytucja mówi, że zaistniała sytuacja – art. 13 – na który powołuje się opozycja histeryczna, brzmi:

art13

 

– Politycy PO i .Nowoczesnej nie czytali tej konstytucji, której tak bardzo bronią, bo sami dążą do zdobycia władzy ustawodawczej – skwitował poseł Kukiz’15. Dodał, że „przemocą zajmowane miejsce marszałka Sejmu, przemocą zajmowana mównica, jest przyczynkiem do tego, żeby rozważyć delegalizację tych partii”. – To jest kuriozum całej sytuacji – zauważył poseł Sitarski.

Być może jest szansa na powstanie zupełnie nowego ugrupowania w Sejmie, bez rozwiązywania Sejmu

Zdaniem posła ugrupowania Pawła Kukiza skutek będzie taki, że „być może dwóch wątłych przywódców opozycji histerycznej przestanie być na świeczniku, ludzie rozsądni w tych ugrupowaniach – bo nie wątpię, że tacy tam są – zreflektują się i być może jest szansa na powstanie zupełnie nowego ugrupowania w Sejmie, bez rozwiązywania Sejmu”.

Mało tego – Sala Plenarna, którą oni okupują – posłowie mają prawo być na Sali Plenarnej tylko w czasie obrad. Poza posiedzeniem Sala Plenarna powinna być pusta

Krzysztof Sitarski uważa, że „dwóch liderów walczy o zaistnienie w mediach”. – Sytuacja jest taka, że dalsza okupacja – teza Schetyny – została przebita przez tezę o rozwiązanie Sejmu pana Petru. To licytacja, kto da więcej. Te czynności, których dokonują, godzą w stan prawny państwa. Mało tego – Sala Plenarna, którą oni okupują – posłowie mają prawo być na Sali Plenarnej tylko w czasie obrad. Poza posiedzeniem Sala Plenarna powinna być pusta. Jedynie służby techniczne i służby bezpieczeństwa powinny ją kontrolować – dodał poseł Kukiz’15.

Źródło: Telewizja Republika