Element won z telewizji


Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wszyscy won z TVP!!!

Posted by Włodek

 Zmiany już w styczniu 2016, klamka zapadła! To już pewne!

.

Nie tylko partia rządząca PiS i Pan Prezydent RP Andrzej Duda mają dość ataków i kłamliwej propagandy na rzecz PO i Nowoczesna.pl. uprawianych przez TVP i Polskie Radio. My, tj. telewidzowie i słuchacze tych stacji także mamy „po kokardy” bezczelnych ataków „redachtorów”, manipulacji w przekazie wydarzeń i tworzenia przez nich tzw. faktów medialnych (prasowych). Nareszcie coś drgnęło w odzyskaniu mediów publicznych.

 

Kilkanaście dni temu w kilku swoich komentarzach pisałem na NP o zmianach, jakie nastąpią w TVP i Polskim Radio. Miałem wówczas informację, że ze złożeniem do laski marszałkowskiej projektu ustawy w przedmiotowym temacie – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie czekać na roczne sprawozdanie KRRiT, zanim zmieni zasady funkcjonowania tej jakże ważnej instytucji medialnej… po nie przyjęciu przez Sejm sprawozdania Jana Dworaka szefa KRRiT. Jednak nasilające się ataki „redachtorów” z telewizji publicznej – szczególnie z kanału TVP Info oraz Polskiego Radia na partię rządzącą i na Pana Prezydenta RP, – zmusiły PiS do szybkiego przeprowadzenia bardzo poważnych zmian w tych mediach.

Zanim jednak przedstawię zarys projektu PiS-u w przedmiotowym temacie – muszę tu wrócić do deklaracji PiS-u wygłoszonej na jednej z konwencji przedwyborczej przed 25 października br. Wówczas wskazano na zmiany w telewizji publicznej i Polskim Radio deklarując, że przekształcenie TVP i PR ze spółek handlowych skarbu państwa na spółki użyteczności publicznej podległe ministerstwu kultury pozwoli tym mediom wreszcie służyć polskiemu społeczeństwu i nie rozliczaniu się z pieniędzy tak, jak fabryki czy elektrownie. Przekształcenie to miałoby przede wszystkim zapobiec działaniom antypolskim oraz patrzeniu tylko na zyski „redachtorów”, by takim jak na przykład Tomasz Lis zapłacić za cotygodniowy antypolski program kwotę ponad 200 tys. złotych. Celem nadrzędnym zatem miałaby być misja, jaka stoi przed mediami publicznymi utrzymywanymi w znacznej części przez nas abonentów. Zaznaczam tu, że nie chodzi o abonament „dołujący” domowy budżet nawet mniej zamożnej czy przeciętnej rodziny. Zaproponowana wysokość powszechnego abonamentu za używanie radioodbiornika to 7 złotych miesięcznie, a razem z telewizorem złotych 22,90. Nowy model TVP i PR zakładał znaczne ograniczenie emisji reklam.

Ciekawostką było to, że żadna z osób funkcyjnych w TVP oficjalnie nie skomentowała tego projektu PiS-u. Nawet sam prezes TVP Janusz Daszczyński (na zdjęciu) „nabrał wody w usta”, choć przekonywał iż będzie chodził gdzie się da, by nie zmieniając ustroju TVP – zmienić system jej finansowania. Zamierza przekonać PiS do zrezygnowania z przebudowy telewizji publicznej. A przemawiająca przez niego buta i pewność siebie pozwoliły stwierdzić, cytuję: „(…) zostałem wybrany na cztery lata i wcześniej nie zamierzam się ze stanowiskiem rozstawać”. Po czym dodał: – „Zawiódłbym moich pracowników, a pewnie i widzów, gdybym teraz zachowywał się tak, jakby za chwilę miał nastąpić potop, i szykował arkę”.

Za przeprowadzenie zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość przekształceń w publicznych mediach, w tym za przygotowanie nowej ustawy medialnej, która przesądzi o ich strukturze odpowiada poseł Krzysztof Czabański (na zdjęciu) w randze podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tenże pełnomocnik rządu ds. zmian w mediach zaczął już ostro działać. Przesłał bowiem do władz mediów publicznych pismo, w którym przestrzega zarządy i rady nadzorcze przed działaniem na szkodę spółek w ostatnich tygodniach pełnienia przez nich funkcji decyzyjnych w mediach publicznych. Wyjaśnił, cyt.: „(…) Chodzi o to, by władze nie zawierały kontraktów bardzo korzystnych dla jakichś podmiotów, ale na szkodę spółki. Nie chodzi np. o zatrudnianie, bo spółki muszą wykonywać swoje obowiązki. Nie mogą natomiast zawierać specjalnych, uprzywilejowanych kontraktów, które będą umożliwiały wyprowadzenie pieniędzy z firmy, albo zawieranie umów na produkcję nikomu niepotrzebnego serialu na 10 lat do przodu”.

Z kolei szefowa sejmowej Komisji kultury Elżbieta Kruk (na zdjęciu) powiedziała w zarysie dla radiowej Trójki, co będzie w ustawie. Cyt.:”(…) Władze mediów publicznych, które mają być nazwane „narodowymi”, będzie wybierać Rada Mediów Narodowych. Ma ona powoływać dyrektorów i redaktorów naczelnych poszczególnych jednostek. Tę Radę będzie powoływał Sejm, Senat i prezydent, a nadzór nad nią ma sprawować Sejm. (…) Natomiast Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zostanie zlikwidowana i będzie pełnić tylko rolę regulatora rynku nadawców. Nie będzie mieć uprawnień powoływania rad mediów publicznych, jak do tej pory”.

Natomiast posłanka wybrana z listy PiS-u Joanna Lichocka (na zdjęciu) w programie w TV Republika podkreśliła, że obecnie media publiczne są „tubą propagandową” PO-PSL i Nowoczesna.pl., a wcześniej były uznawane za rządowe i lewackie. Ponieważ media publiczne mają być ogólnonarodowe, stąd zmiany ustawowe spowodują, że będą one bardziej skupione na kulturze, budowaniu tożsamości Polaków oraz zapewnieniu prawa do rzetelnej debaty i informacji.

I nie chodzi tu o zawłaszczenie tych mediów przez PiS jako partii rządzącej, jak nagłaśnia gazeta koszerna fakt przywrócenia przez PiS mediów publicznych społeczeństwu. A. Szechter i jego prydupasy na łamach swego szmatławca posunęli się do przedstawienia swoich chorych dywagacji jako faktu, kiedy to napisali, cyt.: „(…) Po wygranej PiS w wyborach media publiczne przejmie środowisko dziennikarzy „niepokornych”: Tomasz Sakiewicz, bracia Jacek i Michał Karnowscy, Anita Gargas. To oni mają kształtować w TVP i Polskim Radiu tożsamość Polaków”.

No proszę! – Michnik już zdecydował, kto poprowadzi TVP po reformie! Wot maładziec!

Zatem rządzący Rzeczpospolitą zaledwie kilka tygodni – poprzez bardzo przemyślaną ustawę znaleźli sposób na wdrożenie w życie hasła: – Wszyscy won z TVP!!! i oddanie jej społeczeństwu polskiemu. Już za kilka dni projekt tej ustawy będzie procedowany w Sejmie, następnie trafi na biurko Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a już w styczniu 2016 roku ustawa wejdzie w życie. Damy radę! – jak mawia Pani Premier Beata Szydło. No i jak widzę – dają radę. Tak trzymać! Osobiście chciałbym być więcej razy tak pozytywnie zaskakiwany operatywnością rządzących na chwałę Polski i jej obywateli.

 

Obrazek użytkownika Satyr

 

One thought on “Element won z telewizji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.