Chrześcijańska święta wojna na Ukrainie


Punkt widzenia

Stroganow – В человеке все должно быть прекрасно: и лицо, и одежда, и мысли – А.П.Чехов

Chrześcijańska święta wojna na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

Rekruci korzystają z katechizmu i stosują własną interpretację ewangelii Mateusza — chrześcijaństwo powinno być jak miecz a nie poduszka

 

Punkt rekrutacyjny dla ochotników świętej wojny Korczynskiego znajduje się w centrum Kijowa na ulicy Czapajewa, gdzie wcześniej był klub bilardowy. Każdy może się zapisać, lokalizacja nie jest tajemnicą, adres i telefon jest w Internecie.

To miejsce jest również siedzibą organizacji politycznej Dmytro Korczynskiego, która nazywa się Bractwo. Korczynski nie pretenduje być umiarkowanym człowiekiem, ale nie podobają mu się najgorsze epitety przeciw jego ludziom, twierdzi że organizacja nie jest nazistowska, to patrioci i nacjonaliści. Właściwie Korczynski jest prawie karykaturą tego, jak Rosjanie nienawidzą ukraińskiego nacjonalisty.

 

Dmytro Korczynski zorganizował Batalion Świętej Marii, który bierze udział w walkach na wschodzie. Ta formacja ochotnicza jest dosyć niezwykła, bo wprowadza ideologie, która miesza chrześcijański mesjanizm z islamskim dżihadem.

Część religijna nie całkiem zadziwia, bo Korczynski i jego ludzie to wierzący ortodoksi. Korczynski postanowił mieszając religie z polityką, gdy wałczył na Kaukazie w szeregach Czeczenów w latach 90-tych w wojnie o niepodległość.

Podoba mu się Hezbollah w Libanie jako partia polityczna i skrzydło paramilitarne, uważa że taka podwójna struktura może przydąć się na Ukrainie. Korczynski jest przekonany, że potrafi wykonać ważne rozkazy, które są poza formalna kontrola Kijowa.

To teoria, ale w praktyce Korczynski chce żeby wojna na wschodzie Ukrainy była wojną religijną. Uważa, że trzeba korzystać z sytuacji, bo wielu ludziom nie podoba się nowa władza, słabe instytucje i duża korupcja — można to rozwiązać przez utworzenie narodowej elity złożonej z ludzi, którzy chcą zrobić świętą wojnę przeciw Rosjanom, chodzi o coś w rodzaju chrześcijańskiego talibanu, bo państwo ukraińskie nie ma szans w wojnie z Rosja, ale taki ‚taliban’ ma być rzekomo skuteczny.

Dla Korczynskiego i Batalionu Św. Marii — Wielkim Szatanem jest Rosja.

Dmytro Korczynski jest potomkiem polskiej rodziny szlacheckiej, która brała udział w Powstaniu Kościuszkowskim. Po upadku powstania, rodzina Korczynskich przeniosła się na Kresy.

1 grudnia 2013 roku Korczynski dowodził swoim nowym oddziałem Sotnia Jezusa Chrystusa, która szturmowała budynki administracji prezydenckiej.

Nie wszyscy popierali Korczynskiego, na przykład Witalij Kliczko próbował powstrzymać tych ludzi. 

We wrześniu 2014 roku Korczynski sformował batalion z bojowników Sotni Jezusa Chrystusa, mających bronić miasta Mariupol.

Członkowie Bractwa rejestrują rekrutów i potem wysyłają do ośrodka w Mariupolu. Szkolenie wojskowe trwa najwyżej kilka tygodni.

Rekruci są młodzi w wieku 18-25 lat. Niewielu służyło w wojsku ukraińskim, wielu nigdy nie miało w ręku karabinu, nie wszyscy maja odpowiednie papiery medyczne, aby być w batalionie, ale to nie problem bo żona Korczynskiego jest w parlamencie odpowiedzialna za opiekę medyczną w sektorze wojennym M – czyli tereny Mariupola.

Rekruci korzystają z katechizmu i stosują własną interpretacje ewangelii Mateusza — chrześcijaństwo powinno być jak miecz a nie poduszka.

Korczynski wmawia bojownikom, że ich misja to więcej niż obrona Ukrainy — to walka cywilizacyjna przeciw siłom szatana. Chciałby, aby wojna przeniosła się na terytorium Rosji i zamierza wałczyć aż spali sie Moskwa.

Dla Korczynskiego i Batalionu Św. Marii — Wielkim Szatanem jest Rosja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.