Ojciec tulący własną córkę pobity i skuty przez policję oraz deprecjonowany przez sąd


 

 
 

Sąd oddalił wniosek mężczyzny zatrzymanego za przytulanie dziecka

am

 

12.06.2014 , aktualizacja: 12.06.2014 15:07
 
 - Trzymałem dziecko na rękach. Policjanci wykręcili mi ręce i siłą zabrali córkę. Zostałem skuty i zabrany na komisariat - mówi Krzysztof Bednarski

– Trzymałem dziecko na rękach. Policjanci wykręcili mi ręce i siłą zabrali córkę. Zostałem skuty i zabrany na komisariat – mówi Krzysztof Bednarski (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Krzysztof Bednarski z Sosnowca domagał się 15 tys. zł za to, że policja skuła go w kajdanki i zawiozła na komisariat. Stało się to po tym, jak przypadkowo w sklepie spotkał się ze swoją córką, która mieszka ze swoją matką. We wtorek katowicki sąd okręgowy oddalił wniosek mężczyzny.
W maju opisaliśmy historię, która spotkała Krzysztofa Bednarskiego. Mężczyzna sądzi się ze swoją byłą partnerką o prawa opieki nad dwiema córkami. Do czasu rozstrzygnięcia są pod opieką matki, a on może z nimi spędzać czas dwa razy w tygodniu. Kilka miesięcy temu Bednarski był na zakupach w sklepie. Tam przypadkowo spotkał swoją córkę, która podbiegła się z nim przywitać. Matka dziecka zadzwoniła wówczas na policję. Funkcjonariusze siłą odebrali mężczyźnie dziecko, które trzymał, skuli go kajdankami i zabrali na komisariat. Bednarski po wypuszczeniu udał się do lekarza, bo bolała go ręka. Z obdukcji wynika, że w czasie interwencji doszło do skręcenia przedramienia i trzeba było założyć gips.

Bednarski oddał sprawę do sądu. Uznał, że do zatrzymania doszło bezpodstawnie i zażądał 15 tys. zł odszkodowania. Sąd Okręgowy w Katowicach w środę, po kilku posiedzeniach, oddalił jego wniosek. – Od tej decyzji będę się odwoływał. Nie mam jeszcze pisemnego uzasadnienia sądu, ale uważam, że zbyt powierzchownie tę sprawę potraktował – zapowiada Bednarski. 

 
 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.