Namszczona ręka ukraińskiego kryzysu


Kryzys ukraiński zapowiada Apokalipsę

Posted by Marucha w dniu 2014-03-01 (sobota)

Ukraine crisis portends apocalypse, by Dr Paul Craig Roberts
http://www.darkmoon.me/2014/ukraine-crisis-portends-apocalypse-by-dr-paul-craig-roberts/
Uwagi i komentarza: Lasha Darkmoon
Tlumaczenie: Ola Gordon

Dokąd Ukraino? Czy próba kradzieży Ukrainy od Rosji i włączenie jej do Europy wywoła III wojnę światową?

WPROWADZENIE – Lasha Darkmoon

Ukraina dostała się teraz pod kontrolę Sektora Prawicy, grupy furiackich “neo-nazistów”, którzy nienawidzą Żydów i Rosjan bardziej niż nienawidzą USA i Europę. Ameryka lekkomyślnie wydała $5 mld na sfinansowanie coup d’état w imieniu narodu, który istotnie ich nienawidzi. Taka jest smutna prawda.

Zachodnie media przedstawiły całkowicie uproszczony i zniekształcony obraz sytuacji w Ukrainie.

Połowa kraju (wschód) jest rosyjsko języczna i lojalna wobec Rosji Putina. Ta połowa, jak można oczekiwać, przedstawiana jest przez media zachodnie jako “zła połowa”. Druga część kraju (zachód) zwraca pełne podziwu oczy na USA i Europę i tęskni za członkostwem UE i uważa, że NATO obroni ją przed Rosją. Pełna żwawych młodych idealistów wzdychających za wolnością i demokracją rzekomo przysługującym wszystkim Amerykanom i Europejczykom, ta część Ukrainy jest oczywiście przedstawiana jako “dobra połowa”.

Nic nie może być dalsze od prawdy.

Jak pokaże poniższy artykuł, teraz Ukraina jest pod hegemonią uzbrojonych zbirów, których korzenie ideologiczne pochodzą od hitlerowskich Niemiec. To byli zwykli Ukraińcy, którzy strasznie cierpieli za Stalina. Około 10 mln z nich zagłodzono na śmierć podczas holodomoru (1932-33), przemyślanego aktu ludobójczej zbrodni masowej, za którą słusznie obwiniali Związek Sowiecki.

Ponieważ rosyjscy komisarze, którzy konfiskowali ukraińską kukurydzę i przewodniczyli celowemu zagłodzeniu ukraińskich chłopów, w większości bylii Żydami, i ponieważ komunizm i sama rewolucja bolszewicka (1917) nosiły znamię międzynarodowego żydostwa, jest tylko oczywiste, że ci ukraińscy nacjonaliści Żydów postrzegają z całkowitym obrzydzeniem.

Kiedy wybuchła II wojna światowa, ci ukraińscy nienawistnicy Żydów oczywiście połączyli siły z hitlerowskimi Niemcami. Hitler będzie ich bronił, uważali, przed brudnymi zbirami którzy próbowali zagłodzić ich na śmierć wywołaną przez człowieka klęską głodu – holodomorem.

Prawy Sektor, który teraz kontroluje Ukrainę dzięki amerykańskiej “zmianie rezimu”, to ideologiczni potomkowie ukraińskich ofiar klęski holodomoru. Oni nienawidzą Żydów za zagłodzenie na śmierć ich przodków. Oni nienawidzą Rosjan za to, że pozwolili Żydom przejąć Rosję. I oni nienawidzą Ameryki, bo ona nie tylko pokonała ich sojusznika – Hitlera, ale Ameryka była także sojusznikiem Rosji w II wojnie światowej i sama była odrażającą marionetką międzynarodowego żydostwa.

Za ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie trzeba widzieć ukrytą rękę międzynardowego żydostwa. Nie wolno zapminać o tym, że Julia Tymoszenko, ulubienica z blond warkoczem tak wielu zachodnich Ukraińców i była premier Ukrainy, znana była z bliskich powiązań biznesowych z głównym gangsterem Semionem Mogiliewiczem, szefem żydowskiej mafii rosyjskiej. Napisałam o tej mrocznej postaci wcześniej, jako o “najbardziej niebezpiecznym człowieku na świecie). (Zob.tutaj).

Trzeba postawić pytanie: jak do tego doszło, że była premier Ukrainy była w spółce z szefem żydowskiej mafii rosyjskiej? Kto pomógł finansować Prawy Sektor? Czy izraelscy snajperzy, którzy jakimś cudem strzelali i zabijali po obu stronach w ostatnim konflikcie w Kijowie, byli zarówno protestującymi jak i ukraińskimi policjantami?

Na te pytania musi być odpowiedź.

*                                *                                       *

Ukraiński kryzys zapowiada apokalipsę

Ukraine Crisis portends apocalypse
Dr Paul Craig Roberts

Kto rządzi Ukrainą? Na pewno nie kupieni i opłaceni umiarkowani, których Waszyngton i UE zamierzali zainstalować jako nowy rząd Ukrainy. Porozumienie zawarte między wspieraną przez Waszyngton / UE opozycją i prezydentem Janukowyczem o zakończeniu kryzysu nie przetrwało nawet godziny. Nawet były mistrz bokserski Witalij Kliczko, który był liderem opozycji, kilka godzin temu został wygwizdany przez uczestników zamieszek i odepchnięty na bok.

Nowo mianowany prezydent przez – być może – nielegalny parlament, Oleksandr Turczynow, nie ma poparcia wśród tych którzy obalili rząd. Jak mówi BBC, “podobnie jak wszyscy opozycyjni przywódcy głównego nurtu, p. Turczynow nie cieszy się całkowitym zaufaniem czy szacunkiem protestujących na kijowskim Placu Niepodległości”.

W zachodniej Ukrainie jedyną zorganizowaną i uzbrojona siłą jest ultra-nacjonalistyczny Prawy Sektor. Z wypowiedzi liderów tej grupy można wywnioskować, że to oni rządzą. Jeden z jej liderów, Aleksandr Muzyczko, przysiągł iż będzie walczył z “Żydami i Rosjanami aż do śmierci”. Przejmując kierowanie sytuacją przez Prawy Sektor, Muzyczko oświadczył, że teraz, kiedy demokratycznie wybrany rząd został obalony, to albo “będzie porządek i dyscyplina”, albo “oddziały Prawego Sektora rozstrzelają drani na miejscu”. Ci dranie to wszyscy protestujący którzy odważą się sprzeciwić kontroli Prawego Sektora.

Muzyczko zadeklarował: “Następny prezydent Ukrainy będzie z Prawego Sektora”.

Inny lider Prawego Sektora, Dmitry Jarosz, powiedział: “Prawy Sektor nie złoży broni”. Zadeklarował, że porozumienie zawarte między opozycją i prezydentem jest “nie do przyjęcia” i zażądał likwidacji partii politycznej prezydenta Janukowycza.

Korzenie Prawego Sektora sięgają Ukraińców, którzy walczyli z Adolfem Hitlerem przeciwko Związkowi Sowieckiemu w czasie II wojny światowej. To Prawy Sektor wprowadził uzbrojonych bojowników i odwrócił bieg protestów w Kijowie, od pokojowych na rzecz połączenia z UE, do gwałtownych ataków na policję, z zamiarem obalenia demokratycznie wybranego rządu, co mu się udało.

Prawy Sektor nie obalił ukraińskiego rządu po to, żeby przekazać kraj w ręce opłacanej przez Waszyngton i UE “opozycji”.

Istnieje tendencja do pomniejszania Prawego Sektora jako małej marginalnej grupy, ale Prawy Sektor nie tylko przejął kontrolę nad protestami od popieranych przez Zachód umiarkowanych, co potwierdzili umiarkowani liderzy, ale Prawy Sektor ma wystarczająco duże poparcie publiczne by zniszczyć narodowy pomnik żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli wyzwalając Ukrainę z nazistowskich Niemiec.

W przeciwieństwie do zorganizowanego przez Amerykę obalenia pomnika Saddama Husejna, które było imprezą PR dla prostytutek prasowych, w której nie uczestniczyli sami Irakijczycy, zniszczenie przez ukraińskich prawicowców pomnika upamiętniającego wyzwolenie Ukrainy przez Armię Czerwoną miało poparcie publiczne.

Skoro Prawy Sektor nienawidzi Rosjan za pokonanie nazistów, to z tych samych powodów Prawy Sektor nienawidzi również Amerykę, Francję i Anglię. Prawy Sektor nie jest partią polityczną która wprowadzi Ukrainę do Uniii Europejskiej.

Komentarz Lasha Darkmoon:

Jak napisano powyżej, Prawy Sektor nie zapomniał ludobójstwa holodomoru w latach 1932-1922 i dzikich okrucieństw popełnionych na ukraińskich chłopach przez Stalina i jego żydowskich komisarzy.

Prawy Sektor pamięta także, że Armia Czerwona, z inicjatywy rosyjskiego Żyda Ilji Erenburga, nie tylko zgwałciła ponad 2 miliony niemieckich kobiet w 1945, ale również gwałciła, torturowała i mordowała tysiące kobiet na Ukrainie.

Dlatego ci ukraińscy nacjonaliści, pokazywani przez zachodnie media jako “neo-nazistowskie męty”, mają bardzo dobry powód by czuć nienawiść do Żydów i Rosjan, zwłaszcza rosyjskich Żydów, jak Ilja Erenburg i Trocki, którzy życie ich przodków uczynili takim piekłem. Bardzo ważne jest to, że w całej Ukrainie zachodniej pomniki Lenina, którego dziadek był Żydem [matka też – admin], zostały obalone i zamienione w ruinę.

Ważne jest również to, że “główny rabin Ukrainy właśnie zadeklarował, że kraj nie jest bezpieczny dla Żydów i zachęcał ich do emigracji: mówił, że izraelska ambasada radzi im by nie wychodzili z domów, bo Żydzi nie są bezpieczni na ulicach” (zob.  też tutaj.)

Rosyjskie części Ukrainy wyraźnie rozumieją, że zniszczenie przez Prawy Sektor pomnika upamiętniającego stanowisko Armii Czerwonej wobec niemieckich wojsk, stanowi zagrożenie dla rosyjskiej populacji w Ukrainie. Rządy regionalne we wschodniej i południowej Ukrainie, które wcześniej były częścią Rosji, organizują oddziały przeciwko ultra-nacjonalistycznemu zagrożeniu rozpuszczonemu przez głupotę i niekompetencję Waszyngtonu i przez naiwnych i bezkrytycznych protestujących w Kijowie.

Po zaangażowaniu się w wewnętrzne sprawy Ukrainy i straceniu kontroli, Waszyngton teraz wydaje ultimatum Rosji by nie wtrącała się do Ukrainy.

Czy idiotka Susan Rice, neokonserwatywna doradca bezpieczeństwa narodowego Obamy, myśli, że Putin będzie zwracał uwagę na jej ultimatum, czy instrukcję rządu tak niekompetentnego militarnie, że nie był w stanie okupować Bagdadu po 8 latach, ani pokonać kilku tysięcy lekko uzbrojonych talibów po 12 latach?

Wojskom rosyjskim zajęło tylko kilka godzin by zniszczyć wyszkoloną i uzbrojoną przez Amerykanów i Izraelczyków gruzińską armię, którą Wszyngton wysłał do ataku na Południową Osetię.

Skąd Obama bierze idiotów takich, jak Susan Rice i Victoria Nuland? One obie powinny być w przedszkolu dla dzieci upośledzonych umysłowo, a nie w rządzie superpotęgi, gdzie ich ignorancja i arogancja może wywołać III wojnę światową.

Komentarz Lasha Darkmoon:

Obama przegrał. Mianowani przez niego na ważne stanowiska polityczne często wyglądają na tak samo nie mających pojęcia, jak i on. Jego ambasadora w Szwecji niedawno znaleziono pijanego, martwego na śniegu. Właściciel łancucha hoteli teraz mianowany przez niego na Norwegię nie wiedział, że Norwegia jest monarchią konstytucyjną. Producent telewizyjnej opery mydlanej wybrany przez niego na Węgry nie miał pojęcia o tym, co Ameryka robiła na Węgrzech, czy jakie były tam jej interesy. “Mianowana przez Obamę” – mówi się – “inwestorka Cynthia Stroum, została zmuszona do rezygnacji za zrujnowanie ambasady w Luksemburgu, za słowne obrażanie pracowników i wydawanie funduszy ambasady na osobiste podróże i alkohol”. (Zob. tutaj)

Ukraina jest dużo ważniejsza dla Rosji niż dla Ameryki czy UE. Jeśli sytuacja w Ukrainie wymknie się spod kontroli i kontrolę przejmą prawicowi ekstremiści, to rosyjska interwencja jest pewna. Arogancki i głupi rząd Obamy beztrosko i lekkomyślnie kreował bezpośrednie zagrożenie strategiczne dla istnienia Rosji.

Według Moscow Times, rosyjski oficjel powiedział co następuje: “Jeślii Ukraina się rozpadnie, to wywoła wojnę”. Ukraina “straci najpierw Krym”, bo Rosja “wejdzie tam tak jak my weszliśmy do Gruzji”. Inny rosyjski oficjel: “Nie pozwolimy ani Europie ani Ameryce odebrać nam Ukrainy. Państwa byłego Związku Sowieckiego tworzą jedną rodzinę. Oni uważają, że Rosja dalej jest tak słaba jak na początku lat 1990, ale nie jest”.

Ukraińska prawica jest na mocniejszej pozycji, niż opłacane przez Waszyngton ukraińskie marionetki, w istocie słabe i nieważne osoby, które sprzedały własny kraj za waszyngtońskie pieniądze. Prawy Sektor jest zorganizowany. Jest uzbrojony. Jest autochtoniczny. Nie zależy od pieniędzy przesyłanych przez Waszyngton i UE różnym NGO. Ma ideologię i jest skupiony. Prawy Sektor nie musi płacić swoim demonstrantom by wychodzili na ulice, jak musi robić Waszyngton.
Co najważniejsze, o dobrych intencjach choć głupi demonstranci – zwłaszcza kijowscy studenci – i ukraiński parlament przygrywający protestującym, zniszczyli ukraińską demokrację.

Kontrolowany przez opozycję parlament bez wyborów usunął z urzędu wybranego prezydenta, oczywiste jest to nielegalne i niedemokratyczne działanie. Kontrolowany przez opozycję parlament wydał nakaz aresztowania członków prezydenckiego rzadu. Kontrolowany przez opozycję parlament bezprawnie zwolnił z więzienia kryminalistów.

Skoro opozycja utworzyła reżim bezprawia na miejsce prawa i procedur konstytucyjnych, pole jest otwarte dla Prawego Sektora. Można spodziewać się, że wszystko co opozycja zrobiła wobec Janukowycza, zrobi też Prawy Sektor. Własnymi bezprawnymi i niekonstytucyjnymi działaniami, opozycja utworzyła precedens dla własnego upadku.

Jak rewolucja lutowa 1917 przeciwko rosyjskiemu carowi ustanowiła scenę dla bolszewickiej rewolucji w 1917, zaskakując głupich “reformatorów”, tak obalenie ukraińskiego porządku politycznego ustanowiło scenę dla Prawego Sektora. Można tylko mieć nadzieję, że Prawy Sektor zmarnuje swoją szansę.

Amerykańskie media są bezużytecznym źródłem informacji. One służą Ministerstwu Rządowych Kłamstw. Skorumpowani propagandyści pokazują niedemokratyczne usunięcie Janukowycza jako zwycięstwo wolności i demokracji. Kiedy zacznie wyciekać to, że wszystko poszło źle, prostytutki prasowe będą za wszystko obwiniać Rosję i Putina. Zachodnie media to plaga ludzkości.

Amerykanie nie mają pojęcia o tym, że neokonserwatywny reżiim Głupca z Białego Domu prowadzi ich do Wielkiej Konfrontacji Potęg, która może się skończyć destrukcją życia na ziemi.
Ironia, prawda? “Pierwszy czarny prezydent” Ameryki, człowiek który według liberałów miał przywrócić sprawiedliwość, moralność i rozsądek zachodniej cywilizacji, zamiast tego ustawił się jako ten, który będzie musiał pogodzić się z poniżającą klęską, albo zaryzykować zniszczenie życia na ziemi.

One thought on “Namszczona ręka ukraińskiego kryzysu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.