Łożenie alimentów na biednego wnuczka


Wyborcza.pl

Słynny piosenkarz pozwany o alimenty. Na wnuczka
Alicja Lehmann
09.09.2013

Krzysztof Krawczyk, znany piosenkarz, został pozwany o 600 zł alimentów dla swojego wnuka Bartka. Sprawa toczy się w sądzie we Wrześni. Artysta płacić nie chce. Unika też kontaktu z chłopcem.
Bartek Krawczyk ma siedem lat. Gdy jego rodzice rozwiedli się, nie miał nawet roku. Teraz mieszka z mamą, ojczymem i przyrodnimi braćmi we Wrześni.

Bartek zaczął właśnie chodzić do szkoły. Ale przez pierwsze trzy dni nie pojawił się na lekcjach. Jego mama tłumaczy, że po prostu nie miała pieniędzy na wyprawkę: – Chciałam zaoszczędzić Bartkowi wstydu, zwłaszcza że on bardzo przejmował się tym, że nie ma nic do szkoły – mówi Aleksandra Wasela, mam chłopca. – Jeszcze w lipcu poprosiłam o dodatek na wyprawkę. Dostanę 100 zł, ale dopiero pod koniec września.

– Rzeczywiście, Bartek na początku nie przychodził. Szukaliśmy go, bo był zapisany do naszej szkoły. Nic nie wiedzieliśmy o trudnej sytuacji materialnej jego mamy – zapewnia Danuta Pawlak, wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni. – Oczywiście może liczyć na naszą pomoc.

Rodzina chłopca żyje skromnie. Pracuje tylko mąż pani Aleksandry, ona opiekuje się dziećmi. Po opłaceniu wszystkich rachunków na bieżące wydatki zostaje niewiele. Ale, jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w opiece społecznej, Bartek i jego bracia są zadbani, a z rodziną nie ma żadnych problemów.

Ojciec Bartka, syn znanego piosenkarza, daje swojej byłej żonie tylko 350 zł miesięcznie tytułem alimentów – sąd uznał, że z powodu choroby więcej płacić nie musi. – 350 zł to za mało, by utrzymać dziecko, tym bardziej że Bartek często choruje i potrzebne są pieniądze na lekarstwa – mówi pani Aleksandra. – Dlatego wcześniej dużo razy prosiłam dziadka Bartka o pomoc. Przyznaję, od czasu do czasu kilkakrotnie przysłał Bartkowi po 200, 300 zł, ale zawsze musiałam prosić, a to bardzo upokarzające.

Dlatego pani Aleksandra pozwała piosenkarza o alimenty. Prawo daje jej taką możliwość, gdy ojciec dziecka nie jest w stanie go utrzymać. Mama Bartka chce dla syna po 600 zł miesięcznie.

– Niektórzy mówią, że to niewiele, ale dla mnie to dużo – mówi kobieta. – Dzięki tym pieniądzom będę mogła zapewnić Bartkowi rzeczy do szkoły, ubrania, może jakąś nową zabawkę od czasu do czasu.

Kobieta dodaje, że zależy jej nie tylko na pieniądzach, ale i na tym, by Bartek poznał dziadka, którym chwali się przed kolegami.

Ale Krzysztof Krawczyk wnuka widzieć nie chce: – W maju koncertował nawet we Wrześni. Wtedy poprosiłam o spotkanie za pośrednictwem jego żony, bo tylko tak się kontaktujemy. Ale ona odmówiła i zakazała nam pojawiania się za kulisami – opowiada pani Aleksandra. – Byliśmy więc tylko na koncercie, bo Bartkowi bardzo na tym zależało.

Pełnomocnik pani Aleksandry, mecenas Magdalena Pląskowska, wyjaśnia, że pozew przeciwko Krzysztofowi Krawczykowi do sądu we Wrześni trafił w maju tego roku. Pierwsza rozprawa odbyła się w minioną środę.

– A wcześniej, bo jeszcze w ubiegłym roku, ojciec dziecka został pozbawiony praw rodzicielskich, bo zupełnie nie ma kontaktu z synem i się nim nie interesuje – wyjaśnia adwokat. Dodaje, że Krawczyk w sądzie się nie pojawił, jego pełnomocnik przedstawił zwolnienie lekarskie, zaświadczające o chorobie artysty.

W piątek udało się nam dodzwonić do jego żony. Ewa Krawczyk nie zgodziła się jednak przekazać mężowi słuchawki, gdy usłyszała, że chodzi o Bartka: – Nie mamy czasu rozmawiać, bo szykujemy się do wyjazdu na koncert. Zresztą proszę nas o to nie pytać, nie ma tematu – ucięła.

Termin następnej rozprawy sąd ustalił na początek listopada.

One thought on “Łożenie alimentów na biednego wnuczka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.