Asad jest pewien zwycięstwa sił rządowych w walce z prozachodnią rebelią


Asad pewien zwycięstwa

Posted by Marucha w dniu 2013-08-02 (piątek)

Prezydent Syrii Baszar al-Asad w dniu 68. rocznicy utworzenia syryjskiej armii oświadczył, że “jest pewien zwycięstwa” swych żołnierzy w trwającej od ponad dwóch lat wojnie domowej z rebeliantami.

– Jeśli w Syrii nie bylibyśmy pewni zwycięstwa, nie moglibyśmy kontynuować walki przez ponad dwa lata – oświadczył prezydent Syrii w komunikacie cytowanym przez oficjalną agencję Sana.

– Moja wiara w was jest ogromna. Mam zaufanie do waszych możliwości, jeśli chodzi o dobre wypełnianie misji, która została wam powierzona. Daliście dowód rzadkiej odwagi w walce z terroryzmem i zadziwiliście świat waszym oporem (…), stając w obliczu najokrutniejszej i najbrutalniejszej z wojen we współczesnej historii – podkreślił Asad, zwracając się do żołnierzy w dniu ich święta.

[I teraz najlepsze, choć jeszcze lepiej było by określić finansowanych przez CIA najemników (rebeliantów)  jako „opozycję demokratyczną – admin]
Reżim w Damaszku mianem terrorystów określa rebeliantów, którzy od marca 2011 r. walczą z siłami rządowymi.

Według ONZ w konflikcie syryjskim zginęło do tej pory ponad 100 tysięcy ludzi, a 2 miliony działania wojenne zmusiły do ucieczki z miejsca zamieszkania.
[Katolicznicki Nasz Dziennik zapomniał napisać, jaki procent wśród zabitych i wypędzonych stanowią chrześcijanie, dawniej spokojnie żyjący pod rządami „reżimu w Damaszku” – admin]

KP, PAP
http://naszdziennik.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.