Dziennik gajowego Maruchy

Jeśli nie będziemy podejmować działań na rzecz pielęgnowania polskości w skupiskach Polaków za granicą, także propagując klasyków literatury polskiej, to za kilkanaście lat może się okazać, że nie ma tam komu czytać polskich książek i gazet – mówi w rozmowie z PCh24.pl poseł Artur Górski (PiS).

http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_10353.jpg

Co oznacza dla Polaków mieszkających na Litwie wejście AWPL do koalicji rządowej? Jakie znaczenie może mieć to dla litewskiej polityki?

Wejście Polaków do większościowej koalicji i litewskiego rządu jest wydarzeniem historycznym. To pierwszy taki przypadek, gdy nasi rodacy okazali się na tyle silni i zorganizowani, by wolą wyborców współdecydować o losie Litwy. Wiadomo jednak, że koalicja nie będzie spójna ideowo, dlatego, iż główne siły rządzące na Litwie są proweniencji lewicowej, a AWPL jest raczej partią chadecką o nastawieniu konserwatywnym. Niemniej dla obu stron jest to korzystny sojusz.

Socjalistom obecność AWPL w koalicji daje możliwość szachowania pozostałych partnerów, a ponadto sprawia, iż rządzący mają w…

View original post 901 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.