Niezatapialny Wojewódzki


Wojewódzki wróci do radia, ale bez Figurskiego?

dzisiaj, 10:23

Już we wrześniu Kuba Wojewódzki może powrócić na antenę radia Eska Rock – informuje serwis Wirtualnemedia.pl. Według tych doniesień przygotowywana jest nowa formuła porannego pasma programowego, które szołmen miałby prowadzić w pojedynkę.

Kuba Wojewódzki, fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Kuba Wojewódzki, fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Od dziewięciu lat Wojewódzki prowadził wraz Michałem Figurskim poranne pasma radiowe – najpierw w Antyradiu, a następnie w Esce Rock. Pod koniec czerwca audycję „Poranny WF” zdjęto z anteny po protestach, jakie wywołały ich wypowiedzi o ukraińskich kobietach. Dziennikarzy zwolniono ze stacji.

Wojewódzki nie komentuje najnowszych doniesień. Z kolei Michał Figurski kilka tygodni temu w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” przyznał, że nie obawia się o swoją przyszłość – ma kilka propozycji zawodowych i pomysłów na życie.

 

Zamieszanie po słowach Wojewódzkiego i Figurskiego

W programie dziennikarze rozmawiali o jednym z meczów reprezentacji Ukrainy rozegranym podczas Euro 2012. Wojewódzki mówił m.in., że „zachował się jak prawdziwy Polak” i „wyrzucił swoją Ukrainkę”. Figurski dodał: „Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę” oraz: „Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił”.

Rada Etyki Mediów zaapelowała do KRRiT o zajęcie się sprawą (Krajowa Rada czeka na wyjaśnienia nadawcy, a potem może ukarać go karą pieniężną lub cofnąć koncesję). Uznała słowa dziennikarzy za przejaw ksenofobii, rażące chamstwo i typową mowę nienawiści. Podobnie oceniło je polskie MSZ i minister sprawiedliwości. Zaprotestowało też ukraińskie MSZ i zażądało przeprosin. „Nie możemy przymykać oczu na pojawiające się w polskiej przestrzeni medialnej niedopuszczalne wypowiedzi, które obrażają cześć i godność Ukraińców” – napisano w komunikacie. Ambasada Ukrainy wysłała pismo do dyrektora programowego radia Marcina Bisiorka. Ten, wyrażając ubolewanie tłumaczył wcześniej jednocześnie, że audycja ma charakter satyryczny i nie przekazuje w bezpośredni sposób poglądów autorów.

Tłumaczyli się też sami prezenterzy. Wojewódzki przeprosił na portalu społecznościowym wszystkich Ukraińców dotkniętych jego poczuciem humoru. Podkreślał jednak, że jego audycja nie jest dla każdego. „Tworząc ją, wiemy, że udało nam się powołać do życia określoną konwencję oraz słuchacza, który ją rozumie. Niestety czasami pojawiają się intruzi z krainy patosu i przesady. (…) Apeluję zatem do wszystkich szukających u nas nienawiści, ksenofobii czy rasizmu. Nie znajdziecie go” – pisał.

– Ja mam dużą rodzinę na Ukrainie, naprawdę kocham naród ukraiński i mam poważne, nie tylko seksualne, zamiary wobec tej wspaniałej nacji – mówił na antenie radia Figurski. Później rozgłośnia wyemitowała hymn Ukrainy.

Program „Poranny WF” był krytykowany już wcześniej, a KRRiT dwukrotnie karała radiostację za wypowiedzi Wojewódzkiego i Figurskiego na temat Alvina Gajadhura, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

(wirtualnemedia.pl, TR)

Bieg dla twardzieli (zdjęcia: 13)
  • Bieg dla twardzieli
  • Bieg dla twardzieli
  • Bieg dla twardzieli
  • Bieg dla twardzieli

Źródło: Media

~Histo-ryk: A co się dziwic? Jakub Władysław Wojewódzki rozpoczął swoją žkarierę od harcerskiej rozgłośni radiowej w latach 80-tych. Syn Bogusława Wojewódzkiego, prokuratora PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości nie miał problemów z zatrudnieniem w kolejnych prywatnych stacjach telewizyjnych. Jego ojciec … rozwiń całość

dzisiaj, 10:40 | ocena: 84% | odpowiedzi: 23

odpowiedz oceń: -1 +1

~HAHAHAHAHAHAHAHA do ~aarondante: Wojewódzki i Figurski to cudowne dzieciaki bolszewickiego establishmentu. Pierwszy to syn peerelowskiego prokuratora, ojciec drugiego to były dyrektor generalny FOZZ. Nic by nie było w tym złego, gdyby nie fakt, że karierę zrobili w środowisku rodziców-kolaborantów. A niemal cały establisment … rozwiń całość

31 minut temu | ocena: 89%

odpowiedz oceń: -1 +1

~happiest: „Apeluję zatem do wszystkich szukających u nas nienawiści, ksenofobii czy rasizmu. Nie znajdziecie go” sprytnie zwala wszystko na „formułę programu”, „konwencję”, w ramach której można opluwać wszystkich, szydzić ze wszystkiego, by później mówić „szanuję tych ludzi, podziwiam ich osiągnięcia – … rozwiń całość

dzisiaj, 10:57 | ocena: 86%

odpowiedz oceń: -1 +1

~cieplyjozef@gmail.com do ~Maxi: Obaj panowie maja cos wspolnego , mianowicie sa Zydami , dla ktorych honor , to po prostu nic , najlepiej sie zbiera pieniadze , to duze pieniadze w granicach stowy za miesiac ( sto tysiecy) Ludzie Ci stanowia juz dzisiaj 5-ta kolumne dla nowych struktor panstwowych. Rodzice ich to krancowi … rozwiń całość

dzisiaj, 11:02 | ocena: 73% | odpowiedzi: 9

odpowiedz oceń: -1 +1

~mordoc do ~cieplyjozef@gmail.com: Nie mam nic do niego dlatego, że jest Żydem, lubię Żydów. Ale mam dużo zastrzeżeń dla łachudry psującej obyczaje i uPOwszechniająceg złe zachowania wśród łatwowiernej młodzieży. Te złe zachowania to nie tylko bezguście i chamstwo ale także utrwalanie wulgaryzmów w przestrzeni publicznej!! A … rozwiń całość

31 minut temu | ocena: 88%

odpowiedz oceń: -1 +1

~Maxi: Osobiście znam wielu inteligentniejszych i sensowniejszych ludzi niż Wojewódzki… dziwne, ze tak sie niektóre radia na niego upierają. Dla mnie i wielu moich znajomych Wojewódzki to szmira….

dzisiaj, 10:33 | ocena: 90% | odpowiedzi: 14

odpowiedz oceń: -1 +1

~Nie ma to jak być Polakiem: A jednak ten Żydek Wojewódzki jest nie zatapialny. Nic dziwnego tylko takich zatrudnia Polityka i Eska. Tylko tacy wydawcy nie odżegnują się od swoich pobratymców. Szkoda , że nie stosują innego typu resocjalizacji tylko uparcie lansują swoich pupilków. A przecież mógłby pojechać na chwile do … rozwiń całość

56 minut temu | ocena: 68%

odpowiedz oceń: -1 +1

~jtdng do ~aarondante: Ale dlaczego tak piszesz ,gosc ma racje ,po zablokowaniu lustracji i dekomunizacji najwazniejsze sektory wpadly w lapy zydokomuny ,tak samo media to ich wlasnosc .
Jak wiemy media ksztaltuja swiatopoglad i dzis mamy tego efekty.

42 minuty temu | ocena: 90%

odpowiedz oceń: -1 +1

wiewiorskiinzynier: Moim zdaniem Kupa Wojewódzki bardzo ładnie wygląda w tej czapce.Każdy postępowy i wykształcony osobnik powinien taką nosić,żeby można było na ulicy poznać,kto nie jest ciemnogrodem.

dzisiaj, 10:39 | ocena: 91% | odpowiedzi: 5

odpowiedz oceń: -1 +1

karramba3: Figurski nie obawia się o swoją przyszłość. Poprowadzi gminne teleturnieje na których zapijaczonym wieśniakom będzie sprzedawał pytania i odpowiedzi. Ma w tym doświadczenie….