Wyjątkowa rasa panów niechroniących polskich praw i nie realizujących unijnych dyrektyw


INTERIA.PL

Będą dwa pozwy przeciwko Polsce do unijnego trybunału

Czwartek, 21 czerwca (06:52)

Będą dwa pozwy przeciwko Polsce do unijnego trybunału i propozycja nałożenia kar finansowych za niewdrożone dyrektywy. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że Komisja Europejska poinformuje dziś o swojej decyzji. Bruksela ogłosi comiesięczny pakiet postępowań przeciwko państwom członkowskim za ignorowanie, bądź łamanie unijnego prawa.

Z informacji Polskiego Radia wynika, że Komisja zażąda nałożenia na Warszawę kary w wysokości prawie 170 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki od ogłoszenia wyroku przez trybunał o niedopełnieniu obowiązków przez Polskę do czasu wdrożenia zaległych przepisów. Chodzi o dyrektywę dotyczącą audiowizualnych usług medialnych, której termin na przyjęcie minął 3 lata temu, oraz o dyrektywę o dochodzeniach w sprawie wypadków morskich, którą Warszawa powinna była wdrożyć do połowy ubiegłego roku.

To kolejny raz kiedy Komisja Europejska żąda nałożenia kar finansowych na Polskę, by zmusić ją do przyjęcia unijnych przepisów. Warszawa musi szybko nadrobić zaległości, by zdążyć przed orzeczeniem trybunału, w przeciwnym razie zapłaci za niedopilnowanie tych spraw.

IAR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.