Wałęsa wzywa Tuska do stosowania siły


Sobota, 21 kwietnia 2012

Wałęsa wzywa Tuska: Przygotuj stosowne siły porządkowe

Wałęsa wzywa Tuska: Przygotuj stosowne siły porządkowe

2012-04-20 | Ostatnia aktualizacja: 20:11 | Komentarze: 606 |  Lech Wałęsa, były prezydent

Lech Wałęsa, były prezydent Fot. TEDINEWSPIX.PL / Newspix

Lech Wałęsa twierdzi, że polska demokracja przechodzi ciężką próbę. Dlatego wzywa prezydenta i premiera, by „nie pozwolili podpalić Polski” i przygotowali siły porządkowe do zaprowadzenia porządku.

Apeluję do Prezydenta, Premiera i innych osób i struktur demokratycznego państwa, o przygotowanie stosownych sił porządkowych i gotowość do konkretnej i zgodnej z prawem odpowiedzi na te działania, które dziś mogą prowadzić nawet do fizycznej konfrontacji – napisał w specjalnym oświadczeniuLech Wałęsa – informuje Polskie Radio.

Zdaniem Wałęsy polska demokracja przechodzi ciężką próbę.Tym razem organizuje się na ulicy wpłynięcie na zmianę decyzji administracyjnych, wydanych przez instytucję demokratycznego państwa. Ci, którzy nie potrafią korzystać z zasad demokratycznego dialogu i na co dzień posługują się inwektywami i oszczerstwami, poprzez marsze i rozchwianie emocji tłumu, wprowadzanego w fanatyczny trans, próbują załatwiać swoje partykularne interesy, w tym interesy finansowe i polityczne – stwierdza były prezydent.

Wałęsa wzywa Tuska, by nie pozwolił podpalić Polski. Jego zdaniem przeciwnicy premiera opluwają instytucję państwa. Dlatego też ma nadzieję, że nie będzie musiał znów walczyć o wolną Polskę

Źródło: Polskie Radio

6 thoughts on “Wałęsa wzywa Tuska do stosowania siły

  1. Panie Zygerydzie prosimy pana o kontakt z nami Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork Stefan Dembowski

    Polubienie

  2. Lejba Kohne to zdrajca Polski i Polaków,grabarz polskiej nadziei-a ja kiedyś klaskałem temu rzęchowi,wstydzę się!

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.