Fotograficzne migawki ze świata


KWI
7

Pięć zdjęć

Kategorie: Pięć zdjęć – fotograficzne podróże dookoła świata | Tagi: Bośnia i Hercegowina, Ernest Hemingway, Hawana, Izrael (3), Jerozolima (2), koszerowanie naczyń, Kuba, Meksyk (2), Michoacan, Pakistan, Patzcuaro, Pesach, Peszawar, pięć zdjęć (3), Sarajewo, Wielkanoc (3) | 07 kwietnia 2012

 

W trzeciej części serii, która pokazuje życie w różnych zakątkach świata, obrazki z Meksyku, Bośni i Hercegowiny, Pakistanu, Izraela  i Kuby.

Wielkanoc, 20. rocznica oblężenia Sarajewa, codzienność w obozie dla uchodźców, koszerowanie naczyń podczas święta Pesach i wielka miłość Hemingwaya, czyli fotograficzne podróże dookoła świata.

1. Mała Matka Boska z Meksyku

Wielki Piątek w Meksyku. Dziewczynka ubrana jak Matka Boska podczas peregrynacji w gminie Patzcuaro, Michoacan (Meksyk).

Fot. AFP

2. Puste krzesła Sarajewa

W związku z 20. rocznicą oblężenia Sarajewa na głównej ulicy miasta ustawiono ponad 11 tys. pustych, czerwonych krzeseł symbolizujących ofiary krwawego konfliktu w Bośni i Hercegowinie.

Fot. AFP

3. Zmarszczki uchodźców

Starsza kobieta czeka na pomoc żywnościową w największym pakistańskim obozie dla uchodźców, zlokalizowanym około 35 km od Peszawaru.

Fot. AFP

4. Gotowanie naczyń w Jerozolimie

Święto Pesach. Ultraortodoksyjny Żyd wygotowuje naczynia. Brud, jak zwykło się uważać w tych kręgach kulturowych, wnika głęboko w strukturę naczyń, dlatego koniecznie jest poddanie ich procesowi koszerowania. Więcej o tej tradycji TUTAJ.

Fot. AFP

5. Miłość Hemingwaya

Hawana – największe miasto i port na Kubie, ulubione miejsce Ernesta Hemingwaya. Sceneria niemal filmowa.

Fot. AFP

Zdjęcia, które pakuję po 5 sztuk, nie są ze sobą tematycznie powiązane. To kulturowe skrawki z różnych zakątków świata, będące czasem migawkami z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni, a czasem barwnymi ilustracjami szarej codzienności.

Pierwsza część serii „Pięć zdjęć” dostępna TUTAJ, a druga – TUTAJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.