Logika dobra musi zwyciężyć zło


MYŚL POLSKA

NAJSTARSZY POLSKI TYGODNIK

Logika dobra

PiS 1

Decyzja w sprawie emerytur, zmierzająca de facto do ich likwidacji, ma podciąć korzenie Radia Maryja i z tego względu jest nie mniej groźna niż odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Rozmach i tempo tej pierestrojki bis wskazuje na to, że przyjdzie nam wkrótce zderzyć się z próbą likwidacji suwerennego Sejmu.

Młodzi Polacy walczą dziś rozpaczliwie o przetrwanie i o emerytalną przyszłość. Wyobraźmy więc sobie następujący model myślowy. My, pokolenie aktualnych właścicieli całego majątku narodowego, umawiamy się, że w konkretnym dniu, utrudzeni całym swoim życiem, spotykamy się u notariusza razem z naszymi młodymi spadkobiercami i oświadczamy, że chcemy przekazać im cały majątek narodowy pod jednym tylko warunkiem, że otrzymamy godziwy zachowek do ostatnich dni naszego życia. Powstaje tu kwestia, czy oprócz tego godziwego zachowku należy się każdemu z nas jeszcze ekwiwalent za osobistą, odpowiedzialną  pracę całego życia, to znaczy to, co dzisiaj powszechnie rozumiane jest jako „emerytura”. Rzecz do społecznej dyskusji, pod jednym warunkiem, że wyzwolimy się z materialistycznej doktryny marksizmu-leninizmu, zgodnie z którą dochód narodowy tworzy tylko „praca konkretna”, natomiast  „praca abstrakcyjna” jest bez znaczenia.

Takie podejście do problemu emerytów (to znaczy „ludzi zasłużonych”), wynikające wprost z Prawa Naturalnego, uwalnia nas od dyskusji nad poprawnością polityczną kapitalistów, stawia zaporę dla globalizacji i stwarza warunki dla odbudowy zdrowo pojętego, realnego patriotyzmu. Takie rozwiązanie dyktuje „logika dobra”, znana już św. Pawłowi Apostołowi jako zasada: „Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Tymczasem Ojczyzna nasza jest z dnia na dzień opanowywana przez logikę zła. Turanizm II Rzeczpospolitej, za sprawą Centralnych Sil Politycznych, nie został wymieciony do końca z Domu Polskiego i tym tylko można wytłumaczyć niesłychaną wprost łatwość narzucania Narodowi swojej woli przez urzędującego premiera.

Mimo to postawa wielu posłów daje podstawy do optymizmu. Poseł na Sejm, prof. Mariusz Orion-Jędrysek pokazał w studio TV Trwam próbki skał, zawierające gaz łupkowy, oraz wyjaśnił na przezroczach korzystny dla Polski schemat organizacyjny eksploatacji tego gazu. Poseł Arkadiusz Czartoryski, przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej dał się poznać jako człowiek odpowiedzialny za godność posła Rzeczypospolitej Polskiej.

Te przykłady potwierdzają, że Naród Polski jest w stanie przeciwstawiać się dyktaturze ateistycznego encyklopedyzmu i odtwarzać z korzeni organizm cywilizacji łacińskiej. Tak było w 1918 r., kiedy ruszyła z marszu edukacja .wszystkich szczebli i wychowanie do patriotyzmu, opartego na wierze we własne siły, a uprawianego przez harcerstwo – kwiat tej cywilizacji. Na przekór dyktaturze sanacyjnej i w warunkach zamętu politycznego, wicepremier inżynier Eugeniusz Kwiatkowski budował kręgosłup gospodarczy suwerennej Polski.

Struktura edukacji była prosta i pożyteczna dla jednostki i dla całego społeczeństwa. Rdzeń tej edukacji opierał się na wiedzy, wierze i odpowiedzialności za swoje czyny. Wykształcenie podstawowe w połączeniu z zawodowym miało gwarantować elementarną egzystencję, średnie ogólnokształcące dawało podstawy do świadomego uczestniczenia w całym przekroju życia społecznego. Kształcenie wyższe na takim fundamencie umożliwiało czynny udział w prawdziwym postępie i rozwoju. W warunkach okupacji niemieckiej funkcjonowało tajne nauczanie w ramach Polskiego Państwa Podziemnego. W warunkach okupacji socjalkomunistycznej funkcjonowało również swoiste tajne nauczanie aż do lat, kiedy nauczyciele „starej daty” poodchodzili na emeryturę. Potem patriotyzm już w mniejszej skali przejęli absolwenci politechnik, gdzie marksizm-leninizm przegrywał z elementarną logiką. CSP nie były w stanie wyeliminować rozwoju gospodarczego, bo oznaczałoby to rezygnację z walki o wyższość socjalizmu nad kapitalizmem. Logika dobra nakazuje dziś dowartościować wszystkich tych Polaków, którzy w każdej sytuacji podtrzymywali  naród nie z bronią w ręku, ale słowem Prawdy. Niepowetowane szkody przynosi Narodowi każdy, kto zaniedbuje rzetelną wiedzę ogólnokształcącą.

Andrzej J. Horodecki

Nr 13-14 (25.03.1.04.2012)

fot. Jan Bodakowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.